Prosty przepis na udane zdjęcia rodzinne, czyli sesja z dziećmi bez stresu

 

Idealne zdjęcia rodzinne nie muszą być… pozowane! To, co kiedyś było standardem, teraz ustępuje miejsca temu, co naturalniejsze, bardziej beztroskie. Bo o to właśnie chodzi w rodzinnych zdjęciach – by po latach spojrzeć na nie, powrócić z uśmiechem do szczęśliwych momentów, przypomnieć sobie piękne wspólne chwile. Jeśli i Tobie marzy się taka pamiątka, nic trudnego! Wystarczy umówić się z profesjonalnym fotografem, zebrać rodzinę i… być sobą przed obiektywem! Jak? Pomogą Ci w tym dwie najlepsze wskazówki od fotografa rodzinnego, jakie możesz usłyszeć. Gotowa?…

Pierwsza zasada sesji rodzinnej? Swoboda!

 

Choć łatwo powiedzieć, to jednak nie każdy czuje się po drugiej stronie aparatu tak naturalnie. Niektórym z nas przeszkadza oko obiektywu lub też sama świadomość, że gdzieś tam może się czaić i czyhać na naszą prywatność… 😉 Pół żartem, pół serio, dyskomfort podczas sesji rodzinnej w studio czy w innym miejscu może wpłynąć na cały jej efekt. Tymczasem warto potraktować to całe wydarzenie nie jak formalność, a raczej jako wolny czas z rodziną, którego niekiedy mamy tak mało. Skupienie się na bliskich pozwoli choćby w części zapomnieć o tym, że gdzieś niedaleko fotograf zatrzymuje w kadrze kolejne chwile.

 

Atmosfera na sesji z fotografem a zdjęcia rodzinne

 

Obecnie, zamiast pozowanych sesji rodzinnych, kreatywni fotografowie sami zachęcają ich uczestników do bycia sobą, czyli… wygłupów, śmiechu i oczywiście uśmiechu, cieszenia się bliskością rodziny. Dając się ponieść takiej atmosferze, będziesz lepiej czuła się przed obiektywem, a Wasze zdjęcia będą naturalniejsze. I, co najlepsze, mają szansę uchwycić naprawdę niepowtarzalne, bo spontaniczne momenty!

Dobry fotograf rodzinny potrafi stworzyć taki klimat, w którym i mama, i tata, oraz dzieci będą się czuli swobodnie i bezpiecznie. Rozładuje napięcie, rozbawi, dostosuje się do potrzeb. Dlatego złapanie z nim kontaktu od samego początku może znacznie ułatwić wykonanie zdjęć rodzinnych w domu albo studio czy plenerze (rozejrzyj się w Waszym regionie, np. szukając fotografii rodzinnej w Gorlicach).

Druga zasada fotografii rodzinnej? Radość!

Na sesję z rodziną warto wybrać się oczywiście… w dobrym humorze. Jeśli coś będzie dolegać Tobie lub Twoim bliskim, raczej nie wykrzeszesz w sobie pokładów entuzjazmu oraz szczerego uśmiechu. Umów się z fotografem w najbardziej dogodnym dla Was terminie, zaprezentuj dzieciom sesję rodziną jako wspaniałą przygodę i… sama też ją tak potraktuj. Z dobrym nastawieniem, wykorzystując twórczy potencjał fotografa rodzinnego i swoją inwencję, będziecie się dobrze bawić i uda Wam się stworzyć naprawdę wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Skontaktuj się ze mną, aby otrzymać fachowe porady! Kontakt do mnie kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top