Jak wybrać dobrego fotografa na ślub i wesele? 3 najważniejsze wskazówki

 

Nadchodzi ten dzień… Jeden z najpiękniejszych i najważniejszych w życiu, czyli dzień Twojego ślubu! Przygotowania w toku, wybierasz suknię ślubną i strój dla pana młodego, zaproszenia i kwiaty, ustalasz listę gości. A czy w natłoku obowiązków pamiętasz o jednym z najistotniejszych punktów na liście ślubnych zadań? Wybór dobrego fotografa ślubnego, choć nie wydaje się niczym trudnym, stanowi czasem nie lada wyzwanie. Gdzie go znaleźć, czym różnią się pakiety ślubne, ile godzin obejmuje fotografowanie wesela, a co z ceną?… Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i… idealnego fotografa na ślub

 

Najważniejsze, jeszcze przed rozpoczęciem ślubnych przygotowań, jest dokładne sprecyzowanie, czego oczekujesz wraz z partnerem i jaką masz wizję całej uroczystości. Również przed kontaktem lub spotkaniem z fotografem ślubnym w Gorlicach warto sporządzić krótką listę rzeczy, na których Ci zależy (np. na sesji w konkretnym plenerze lub stylu), oraz pytań, które pomogą Ci porównać wybrane oferty. To 3 najważniejsze kwestie, które powinnaś brać pod uwagę przy wyborze fotografa na ślub.

 

1. Cennik fotografa ślubnego

 

Jak by nie było, cena odgrywa kluczową rolę we wszystkich kwestiach przy planowaniu ślubu. Dobrze więc na początku określić, jakim budżetem dysponujecie, oraz ile jesteście w stanie przeznaczyć na fotografię ślubną. Najlepiej zacząć poszukiwania od lokalnego rynku. Wpisując w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „fotografia ślubna gorlice i okolice”, trafisz do profesjonalnego fotografa, którego możesz zapytać o…

 

2. Pakiety fotograficzne na wesele

 

Ten punkt bezpośrednio wiąże się z poprzednim, ponieważ to m.in. zakres usług wpływa na cennik fotografa ślubnego. Czy zjawi się już na przygotowaniach czy dopiero na ceremonii, czy otrzymasz dostęp do internetowej galerii ślubnej, czy sesja plenerowa wlicza się w pakiet – dokładnie zapoznaj się z ofertą fotografii ślubnej w Gorlicach i nie bój się pytać lub prosić o pomoc!

3. Kreatywność i doświadczenie fotografa ślubnego

 

Przejrzyj prace fotografa ślubnego na jego stronie, a na spotkaniu poproś o udostępnienie przykładowych albumów. Im będzie kreatywniejszy i bardziej chętny, by realizować Wasze pomysły, tym dla Was lepiej! Dlatego najlepiej omówić najpierw oczekiwania – również po to, by fotograf mógł podpowiedzieć, że np. wizja, która w wyobraźni wygląda pięknie, w rzeczywistości nie bardzo się sprawdzi. Wybór fotografa ślubnego powinien być oparty nie tylko na jego umiejętnościach – doradztwo i wsparcie z jego strony to dodatkowe atuty, które docenisz podczas ślubu i wesela.

Skontaktuj się ze mną, aby otrzymać fachowe porady! Kontakt do mnie kliknij tutaj

Scroll to top