5 Porad:
Jak sprawić aby dzień ślubu stał się wyjątkowym wydarzeniem?

 

  • Porad, które pomogą uczynić dzień ślubu niezapomnianym.
  • Porad, które pomogą uniknąć Ci najczęściej popełnianych błędów i sprawią, że Twój dzień/dzień Twojego ślubu będzie oryginalny i stanie się inspiracją dla innych Pań.

Na tej stronie zapoznasz się z poradami, które pomogą Ci w przygotowaniach do Twojego dnia ślubu.

To kilka prostych rad, dzięki którym poczujesz się zrelaksowana, i mam nadzieję, że się odstresujesz.

1. Nie patrz w obiektyw

Jako fotograf jestem obserwatorem Waszego ślubu, to ja dostosowuję się do zastanej sytuacji. Polecam patrzeć na swojego małżonka, zamiast nerwowo szukać wzrokiem fotografa - zaufaj mi.

Takie ujęcia będą naturalne; zatrzymają w kadrze Wasze emocje. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę podczas przysięgi małżeńskiej. W wyniku stresu bardzo często panny młode patrzą na księdza lub fotografa. Skutkuje to mało efektownymi zdjęciami, a tego na pewno nie chcesz. Podam Ci prosty trick, który pomoże Ci uniknąć patrzenia w obiektyw. Najlepiej umówić się z fotografem na jakiś znak, dzięki któremu, od razu popatrzycie się na siebie, a ja na fotografii zarejestruję to, że jesteście najważniejsi w tym dniu.

 

2. Zjedz śniadanie

Ten punkt dnia jest bardzo ważny dla przebiegu całego dnia. Panny młode bardzo często zapominają albo wręcz tak bardzo się stresują, że nie mogą nic zjeść. To bardzo duży błąd, ponieważ obiad na sali jest bardzo często o godzinie 15, 16, 17… lub nawet później. Jeśli nic nie zjadłaś możesz czuć się słabo lub omdleć, a tego byśmy nie chcieli. Choć i na to mam radę: Proszę świadka lub świadkową, aby mieli przy sobie dwie rzeczy wodę mineralną i chusteczki, najlepiej odświeżające. Woda w razie pragnienia lub wystąpienia duszności co mogą spowodować silne emocje. Chusteczki po to, aby po przysiędze lub w innym momencie ceremonii móc spokojnie obetrzeć łzy i nie martwić się o swój makijaż lub odświeżyć twarz. Warto zjeść śniadanie - pamiętaj!

 

3. Rozdziel zadania

Dzień ślubu to masa zadań, które należy w tym dniu wykonać; kwiaty, obrączki, prezenty dla rodziców. Warto rozplanować z ołówkiem w ręku, co tego dnia trzeba załatwić i w jakich godzinach? Na przykład: świadek dopilnowuje i sprawdza przed wjazdem do kościoła/urzędu zabranie obrączek, a świadkowa przywiezienie kwiatów, wiązanki pomoc przy przygotowaniach domu... Można zobowiązać kogoś do pomocy przy odbiorze prezentów/załączników/kwiatów. Wcześniej przygotować pudełko na koperty, wazon na kwiaty(organizator imprezy/lokal).

Poprosić kogoś kto za Was dopilnuje scenariusza ceremonii i będzie czuwał i kontaktował się z Wami(to w przypadku braku starosty/drużby weselnego). Takie rozwiązanie oszczędzi Wam niepotrzebnego stresu, ty będziesz mogła spokojnie zająć się przygotowaniem fryzury oraz makijażu.

Prosta wskazówka tydzień przed weselem zrób listę zadań! do wykonania przed ślubem. Poproś o pomoc znajomych, przyjaciół, rodzinę o pomoc..

 

4. Przygotowania w domu

W tak ważnym dniu czas „biegnie” szybko, umów usługę kosmetyczną, fryzjerską z marginesem czasowym np. na korki, nieprzewidziane zdarzenia. Jeżeli dysponujesz większym budżetem polecam Ci umówić się z kosmetyczką i fryzjerką w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz miała więcej czasu i złagodzisz stres z którym musisz się zaprzyjaźnić tego dnia. Odpowiednie podejście do niego będzie zaskakujące dla Ciebie. Zyskasz tym samym na samopoczuciu a zaoszczędzony czas przeznaczysz na ciekawe zdjęcia z przygotowań. Możesz wykorzystać ten czas na krótką sesje portretową przed ślubem.

Prosta wskazówka przed weselem odpowiednio wcześniej warto umówić się na próbną fryzurę i makijaż. Sprawdzisz czy wybrana przez Ciebie wersja makijażu czy fryzury jest odpowiednia i zadowala Cię, a może masz wątpliwości?- jest jeszcze czas na zmiany byś czuła się wyjątkowo!

 

5. Odpocznij, odrzucić złe emocje, a Ten dzień będzie wyjątkowy

Wszystko „dopięte” na ostatni guzik. Zadania rozdzielone, warto zadbać o ostatnią i najważniejsza rzecz odpoczynek i relaks. Wybierz co lubisz: długi spacer, orzeźwiająca kąpiel w wannie. basen, sauna, wycieczka na rowerze, dobry film w towarzystwie przyjaciół, posłuchaj muzyki która Cię odpręża np. specjaliści uważają, że muzyka poważna to lek na stres.

Dzięki temu poczujesz się wolna od złych napięć, zauważysz swoje osobiste piękno a wypoczęta o podołasz dalszym wyzwaniom. Będziesz zadowolona, uśmiechnięta, odzyskasz energię, będziesz swobodniej czuła się w dniu Twojego ślubu. To wpłynie na atmosferę, która będzie towarzyszyć Tobie. bliskim oraz zaproszonym gościom a to wpłynie pozytywnie na Twoją rodzinę i przyjaciół.

Mocno wierzę w to, że wyżej wymienione rady pozwolą zadbać o najważniejsze szczegóły uroczystości bez zbędnych napięć, a wręcz staną się momentami wartymi uwagi.

Ja ze swej strony jako Twój fotograf zadbam by pamięć Tych wydarzeń uwiecznić i zamknąć w kadrze.

Scroll to top